Select Page
Нема на
залиха

Анти – акни гел 1%

200.00 ден

Гел против акни

50 ml

Дејство :

Делува долготрајно и длабоко во кожата. Го спречува создавањето на акни и мозолчиња на кожата. Ги суши мозолчињата и настанатите акни и го отстранува вишокот на масни материи што се создава на кожата во текот на денот.

Употреба :

Се нанесува тенок слој од гелот на чиста и сува кожа, само на делот со акни и мозолчиња. Се препорачува нанесување на гелот во исто време од денот.

За подобар ефект се препорачува употреба на Анти-акни гелот откако ќе се нанесе Анти-акни  лосионот.

Не се препорачува кај деца под 12 год, бремени жени и доилки.


ШИФРА: KLINDG03

Нема залихи

ТЕЛЕФОН

02 325 2300

СЛЕДЕТЕ НЕ