Select Page
На попуст!

Gastriks

142.00 ден 120.00 ден

Калциум карбонат 680 mg + магнезиум карбонат 80 mg

ЗА ЗДРАВ ЖЕЛУДНИК

30 таблети за џвакање со вкус на лимон

Се препорачува при чувство на жарење, печење и надуеност во желудникот. Го неутрализира вишокот на желудочна киселина.

Безбеден за трудници. Не содржи шеќер.


ДОЗИРАЊЕ     

Возрасни и млади над 12 годишна возраст: 1 таблета за џвакање на ден, 1 час по јадење или пред спиење.


ШИФРА: GASTRR10

ТЕЛЕФОН

02 325 2300

СЛЕДЕТЕ НЕ